Lechia chce sprowadzić młodego pomocnika Zagłębia Lubin

Jarosław Kubicki z KGHM Zagłębia Lubin może od nowego sezonu grać w barwach Lechii Gdańsk.Biało-Zieloni złożyli już ofertę ''Miedziowym''.Sprawę zainteresowania zawodnikiem potwierdził Piotr Stokowiec.

 

Co prawda Kubickiemu kończy się niebawem kontrakt z KGHM-em Zagłębie Lubin, a konkretnie w czerwcu, ale jako że jest on wychowankiem tego klubu, Lechia, w przypadku sprowadzenia 22-latka do Gdańska, musi wypłacić ekwiwalent za zawodnika. W tym przypadku jest to kwota około pół miliona  - poinformował Piotr Wołosik, dziennikarz "Przeglądu Sportowego", na Twitterze. 

Działaczom "Miedziowych" co prawda zależy na zatrzymaniu Kubickiego w swoich szeregach, ale zawodnik, wraz ze swoim agentem, Mariuszem Piekarskim, zaproponować mieli zaporową kwotę. 22-latek chciałby podobno zarabiać w Lubinie około 60 tysięcy złotych. Na taką sumę działacze klubu absolutnie nie mają zamiaru się zgodzić. 

Młody, perspektywiczny pomocnik jest wychowankiem klubu z Lubina. W zakończonym niedawno sezonie pojawił się na boisku w 26 meczach Lotto Ekstraklasy, a także w czterech Pucharu Polski. Strzelił w nich dwie bramki. 

 

Napisane przez: Agnieszka dnia 24.05.2018; 00:12