Lechia awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski

Lechia Gdańsk zrewanżowała się krakowskiej Wiśle za ostatnią porażkę ligową i wyrzuciła podopiecznych trenera Macieja Stolarczyka za burtę w rozgrywkach Pucharu Polski. Nasi piłkarze co prawda uczynili to dopiero po konkursie rzutów karnych, ale w przekroju meczu byli zespołem lepszym. Trener Lechistów mocno pokombinował w składzie od pierwszych minut w dzisiejszym spotkaniu wystąpili m.in. Konrad Michalak, Michał Mak, Adam Chrzanowski, Joao Nunes, Jakub Arak czy przede wszystkim absolutny debiutant w oficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny Tomasz Makowski.

Gdańszczanie objęli prowadzenie za sprawą Michała Nalepy już w piętnastej minucie meczu. Wyrównał z rzutu karnego Zdenek Ondrasek nieco ponad 40 minut później . Od tamtej pory przez ponad 60 minut rezultat na tablicy wyników ani nie drgnął i w ten oto sposób o awansie zadecydował konkurs rzutów karnych, który lepiej egzekwowali goście wygrywając w nich 5-4.

WISŁA KRAKÓW - LECHIA GDAŃSK               1-1 (0-1)

Bramki: Zdenek Ondrasek (60.) - Michał Nalepa (15.)

Wisła Kraków: Michał Buchalik, Jakub Bartkowski, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak, Vullnet Basha, Patryk Plewka (120. Marcin Grabowski), Dawid Kort (74. Paweł Brożek), Marko Kolar (61. Martin Kostal), Jesus Imaz (108. Rafał Boguski), Zdenek Ondrasek

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Adam Chrzanowski (61. Filip Mladenović), Michał Nalepa, Steven Vitoria, Joao Nunes - Michał Mak (77. Lukas Haraslin), Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski (106. Mateusz Sopoćko), Konrad Michalak - Jakub Arak (69. Flavio).

Żółte kartki: Arsenić - Alomerović, Haraslin, Vitoria.

Czerwona Kartka: Ondrasek

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)