Biało-Zieloni odpadli z Pucharu Polski ale za to zostali wiceliderem Ekstraklasy.

Podopieczni Tomasza Kaczmarka dostarczyli swoim kibicom w minionych tygodniach niemałych emocji.Najpierw w kompromitujący sposób odpadli w 1/16 finału Pucharu Polski ,potem udali się do Grodziska,gdzie w ramach 13 kolejki PKO BP Ekstraklasy podejmowała ich Warta Poznań.Lechiści chcieli się zrehabilitować na porażkę w Nowym Dworze-ta sztuka się udała,bowiem wygrali 2:0 po golu z karnego Flavio Paixao oraz samobójczym trafieniu Jana Grzesika.

Następnie Lechia podejmowała u siebie zespół Zagłębia Lubin.Miedziowi prowadzili w spotkaniu od 6 minuty po golu z rzutu karnego Filipa Starzyńskiego i kiedy już zapowiadało się na negatywne rozstrzygnięcie spotkania w Gdańsku,Tomasz Kaczmarek dokonał zmian które zmieniły obraz meczu o 180 stopni.Wprowadzony na boisko w 54 minucie Marco Terrazzino napierw doprowadził do wyrównania ,potem wspaniałym strzałem zapewnił Lechii trzy punkty.

Lechia obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z zerową stratą punktową do lidera.