Fatalna końcówka w Gdyni

Tylko remisem zakończyło się derbowe starcie Lechii Gdańsk z miejscową Arką w Gdyni. W 50 minucie za sprawą Flavio Paixao Lechia objęła prowadzenie 1-0 .Już 120 sekund później Artura Sobiecha idealnie obsłużył Sulo Haraslin i nasi piłkarze podwyższyli wynik na 2-0. Biało-Zieloni winni w tym momencie „zamknąć mecz”wykorzystując całkowite załamanie gospodarzy jednak tak się nie stało i w 75 minucie po stałym fragmencie gry gospodarze niespodziewanie zdobyli bramkę kontaktową. Chwilę później doprowadzili nawet do remisu, ale po analizie Var gol dla gospodarzy został anulowany, bo arbiter dopatrzył się faulu na Dusanie Kuciaku. Niestety Arka wykorzystała fakt,że mecz został przedłużony o blisko 10 minut i w ostatnich sekundach spotkania za sprawą Marko Vejinovicia uratowała remis.

Arka Gdynia 2-2 Lechia Gdańsk

Michał Nalepa 75, Marko Vejinović 90 – Flávio Paixão 51, Artur Sobiech 53

Arka: 1. Pāvels Šteinbors – 33. Damian Zbozień, 3. Christian Maghoma, 23. Luka Marić, 46. Jakub Wawszczyk – 77. Nando García (86, 11. Rafał Siemaszko), 10. Marko Vejinović, 22. Azer Bušuladžić (69, 16. Adam Deja), 14. Michał Nalepa, 7. Maciej Jankowski (58, 8. Marcus Vinícius) – 9. Dawit Schirtladze.

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 22. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović – 17. Lukáš Haraslín (66, 21. Sławomir Peszko), 35. Daniel Łukasik (87, 7. Maciej Gajos), 6. Jarosław Kubicki, 31. Žarko Udovičić – 90. Artur Sobiech (74, 36. Tomasz Makowski), 28. Flávio Paixão.

żółte kartki: Vejinović – Fila, Haraslín, Mladenović, Augustyn.
czerwona kartka: Žarko Udovičić (90. minuta, Lechia).

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 13 011.