Lech ogrywa osłabioną Lechię

Grająca od 51 minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce Karola Fili Lechia Gdańsk całkowicie zasłużenie przegrała w Poznaniu z miejscowym Lechem 2-0. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po uderzeniu Jakuba Modera, ale nieszczęśliwie interweniował przy tym grający znakomity mecz Dusan Kuciak i to jemu jako trafienie samobójcze zostało zaliczone . Wynik podwyższył Filip Marchwiński.

Lech Poznań 2-0 Lechia Gdańsk
Dušan Kuciak 81 (s), Filip Marchwiński 89

Lech: 1. Mickey van der Hart – 38. Jakub Kamiński, 37. Ľubomír Šatka, 4. Thomas Rogne, 22. Wołodymyr Kostewycz – 7. Kamil Jóźwiak (86, 16. Juliusz Letniowski), 25. Pedro Tiba, 6. Karlo Muhar (59, 36. Filip Marchwiński), 14. Dani Ramírez, 27. Tymoteusz Puchacz (64, 15. Jakub Moder) – 9. Christian Gytkjær.

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 22. Filip Mladenović – 11. Jaroslav Mihalík (58, 24. Łukasz Zwoliński), 2. Kristers Tobers, 36. Tomasz Makowski, 7. Maciej Gajos (75, 35. Kenny Saief), 20. Conrado (59, 9. Patryk Lipski) – 28. Flávio Paixão.

żółte kartki: Rogne, Muhar, Marchwiński – Fila, Maloča, Zwoliński.
czerwona kartka: Karol Fila (51. minuta, Lechia, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 12 693.

Mecz przerwany w 64. minucie na 13 minut z powodu obrzucenia murawy przedmiotami przez kibiców gości.