Lechia Gdańsk przegrywa z Cracovią.

Biało-Zieloni nie wykorzystali szansy na pewny awans do górnej ósemki w tabeli PKO Ekstraklasy-przegrali bowiem na własnym boisku z Cracovią 1:3.Jedyną bramkę dla Lechii zdobył Łukasz Zwoliński w 46 minucie spotkania.

Meczu tego nie będzie miło wspominał Mario Maloca -w 51 minucie zaliczył samobójcze trafienie ,co dało prowadzenie ekipie Michała Probierza.

Lechia skomplikowała swoją sytuację w tabeli-przy założeniu że Raków Częstochowa zremisuje lub wygra z Wisłą Kraków,a Wisła Płock wygra ze Śląskiem Wrocław musi bezapelacyjnie wygrać z Pogonią Szczecin by zachować miejsce w górnej części tabeli.Obecnie ma 42 punkty ,do podium traci 4.

Lechia Gdańsk 1-3 Cracovia

Łukasz Zwoliński 46 – Pelle van Amersfoort 33, 89, Mario Maloča 51 (s)

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 22. Filip Mladenović – 11. Jaroslav Mihalík (81, 18. Jakub Arak), 36. Tomasz Makowski, 6. Jarosław Kubicki (71, 7. Maciej Gajos), 28. Flávio Paixão, 35. Kenny Saief (71, 17. Zé Gomes) – 24. Łukasz Zwoliński.

Cracovia: 40. Michal Peškovič – 2. Cornel Râpă, 34. Ołeksij Dytiatjew, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka – 4. Sergiu Hanca, 8. Milan Dimun, 22. Florian Loshaj (77, 14. Ivan Fiolić), 10. Pelle van Amersfoort (90, 99. Tomáš Vestenický), 7. Thiago (66, 5. Janusz Gol) – 21. Rafael Lopes.

żółte kartki: Kubicki, Nalepa – Dytiatjew.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).