Lechia wygrywa w Szczecinie.

Lechia Gdańsk pojechała do Szczecina gdzie zaledwie podejmowała ich tamtejsza Pogoń.Biało-Zieloni wygrali to spotkanie skromnym 1:0 po trafieniu Kennetha Saiefa w 27 minucie.Wynik ten miał okazję podwyższyć z rzutu karnego Łukasz Zwoliński,jednak przestrzelił.W drugiej połowie meczu Lechia wyglądała już nieco gorzej niż w pierwszej,Pogoń miała wiele okazji by conamiej zremisować,jednak żadnej z nich nie zamieniła na gola i to gdańszczanie zainkasowali 3 punkty,co pozwala jeszcze marzyć o grze w europejskich pucharach.

Już w srodę na Stadion Energa Gdańsk przyjedzie ekipa Mistrza Polski Piasta Gliwice.Początek spotkania o 18.

Pogoń Szczecin 0-1 Lechia Gdańsk

Bramki: Kenny Saief 27

Pogoń: 1. Dante Stipica – 22. David Stec, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 77. Ricardo Nunes – 16. Santeri Hostikka (82, 7. Michális Maniás), 8. Damian Dąbrowski, 54. Maciej Żurawski (69, 63. Hubert Turski), 14. Kamil Drygas (77, 9. Adam Frączczak), 29. Marcin Listkowski – 25. Paweł Cibicki.

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak – 35. Kenny Saief (70, 9. Patryk Lipski), 7. Maciej Gajos, 36. Tomasz Makowski, 88. Jakub Kałuziński (61, 6. Jarosław Kubicki), 20. Conrado (57, 11. Jaroslav Mihalík) – 24. Łukasz Zwoliński.

żółte kartki: Dąbrowski, Listkowski, Drygas – Saief, Zwoliński, Nalepa.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).