Lechia zdobyła stolicę.

W sobotnim meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała 2-1 (1-1) w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa. Prowadzenie gospodarzom w 12. minucie strzałem głową dał Mateusz Wieteska, a w 38. minucie Michał Nalepa wyrównał stan meczu. Na początku drugiej połowy wynik spotkania ustalił Błażej Augustyn, który uderzając głową pokonał bramkarza gospodarzy. Gdańszczanie dzięki zwycięstwu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

28 września 2019, 17:30 – Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 1-2 Lechia Gdańsk
Mateusz Wieteska 12 – Michał Nalepa 38, Błażej Augustyn 52

Legia: 1. Radosław Majecki – 41. Paweł Stolarski, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Michał Karbownik (56, 18. Arvydas Novikovas) – 21. Dominik Nagy (46, 5. Igor Lewczuk), 7. Domagoj Antolić, 24. André Martins, 8. Walerian Gwilia, 82. Luquinhas – 11. Jarosław Niezgoda (46, 20. José Kanté).

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa (62, 36. Tomasz Makowski), 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović – 17. Lukáš Haraslín (72, 21. Sławomir Peszko), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik, 7. Maciej Gajos, 31. Žarko Udovičić (83, 28. Flávio Paixão) – 90. Artur Sobiech.

żółte kartki: Karbownik, Kanté, Luquinhas – Haraslín, Mladenović.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 20 000.