Mamy finał Pucharu Polski

Ależ to była dramaturgia. Remis po 90 minutach gry. Remis w dogrywce i rzuty karne. Dwa nietrafione przez Rafała Pietrzaka oraz Egzona Kryeziu, który debiutował w oficjalnym meczu w Lechii Gdańsk. Piłka meczowa dla Lecha, którą zmarnował najpierw Filip Marchwiński, który mógł skończyć karne pieczętując zwycięstwo 4-2 , a następnie Dani Ramirez, który przy stanie już 3-3 kończył serię podstawową rzutów karnych. Na szczęście zimną krew zachował Maciek Gajos, który w finałowej rundzie trafił do bramki swojego byłego zespołu, a chwilę później Kamil Jóźwiak po raz trzeci z rzędu wśród gospodarzy zmarnował „11” . Szał radości i mamy wielki finał drugi rok z rzędu choć ten tegoroczny będzie w innej formule rozgrywany w Lublinie. Finał Pucharu Polski będzie znakomitą okazją do odegrania się feralnej Cracovii Kraków, która w ostatnim czasie nas niemiłosiernie ogrywała w lidze. Wracając do samego meczu to przypomnijmy, ze po dograniu Rafała Pietrzaka prowadzenie dla Lechii zdobył niezawodny Flavio Paixao w 62 minucie gry, a już po 3 minutach wynik ustalił Dani Ramirez.

Lech Poznań 1-1 pd. k. 3-4 Lechia Gdańsk
Dani Ramírez 65 – Flávio Paixão 62

karne: 0-1 Jarosław Kubicki, 1-1 Christian Gytkjær, (1-1 Rafał Pietrzak – obroniony), 2-1 Jakub Moder, 2-2 Łukasz Zwoliński, 3-2 Ľubomír Šatka, (3-2 Egzon Kryeziu – obroniony), (3-2 Filip Marchwiński – obroniony), 3-3 Flávio Paixão, (3-3 Dani Ramírez – obroniony), 3-4 Maciej Gajos, (3-4 Kamil Jóźwiak – nad bramką)

Lech: 1. Mickey van der Hart – 91. Bohdan Butko, 37. Ľubomír Šatka, 5. Đorđe Crnomarković, 27. Tymoteusz Puchacz (100, 22. Wołodymyr Kostewycz) – 38. Jakub Kamiński (73, 16. Juliusz Letniowski), 15. Jakub Moder, 25. Pedro Tiba (109, 36. Filip Marchwiński), 14. Dani Ramírez, 7. Kamil Jóźwiak – 9. Christian Gytkjær.

Lechia: 1. Zlatan Alomerović – 19. Karol Fila (114, 77. Rafał Kobryń), 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak – 11. Jaroslav Mihalík (81, 24. Łukasz Zwoliński), 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski (105, 80. Egzon Kryeziu), 7. Maciej Gajos, 17. Zé Gomes (74, 20. Conrado) – 28. Flávio Paixão.

żółta kartka: Kryeziu.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 7192.

Lechia zdobyła Poznań i zagra w wielkim finale Pucharu Polski.