Pewne zwycięstwo na początek eliminacji.

Lechia Gdańsk rozpoczęła eliminacje do fazy grupowej Ligi Konferencji.Biało-Zieloni pewnie pokonali FK Akademiję Pandev 4:1.Hat trickiem w tym meczu popisał się Flavio Paixao ,czwartą bramkę dołożył Łukasz Zwoliński.Wynik ten oznacza wysoką zaliczkę przed rewanżem w Skopje.Początek tego spotkania 14 lipca o godzinie 17:00.Jeśli Lechia awansuje,zagra z Rapidem Wiedeń.

Nie obyło się bez kontrowersji,bowiem w 8 minucie meczu doszło do zamieszek na trybunach,w wyniku czego sędzia główny przerwał spotkanie.Zapewne klub spotkają drakońskie kary-możliwe jest zamknięcie trybun na następny mecz Ligi Konferencji.

Lechia Gdańsk – FK Akademija Pandev 4:1

1:0 – Flavio Paixao (17’)

2:0 – Łukasz Zwoliński (25’)

3:0 – Flavio Paixao (38’)

4:0 – Flavio Paixao (66’)

4:1 – Dusan Joković (81’)

LGA: Kuciak – Pietrzak, Maloca, Nalepa, Stec (90’ Koperski), Kałuziński, Gajos (78’ Kubicki), Conrado (72’ Clemens), Terrazzino (78’ Sezonienko), Paixao (72’ Durmus), Zwoliński.

Trener: Tomasz Kaczmarek.

APA: Jovanovski – Joković, Dimov, Iliev, Ivanovski, Marong (90’ Krstevski), Gjorgievski (66’ Tomovski), Sharkoski, Velinovski (90’ Trajkov), Mitrovski (78’ Donov), Gjorgjevski (66’ S.Pandev).