Lukas Haraslin wykupiony przez Sassuolo.

Lukas Haraslin na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do włoskiego klubu Serie A – US Sassuolo Calcio, gdzie grał na zasadzie wypożyczenia przez ostatnie pół roku.

2020-07-21 12:58:00Lukas Haraslin na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do włoskiego klubu Serie A – US Sassuolo Calcio, gdzie grał na zasadzie wypożyczenia przez ostatnie pół roku.

Zgodnie z zapisami umowy pomiędzy Lechią Gdańsk i Sassuolo Calcio włoski klub musiał wykupić gracza, jeżeli zapewni sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sassuolo zagwarantowało sobie występy w Serie A w sezonie 2020/2021, w związku z czym zapis wszedł w życie, a Haraslin został pełnoprawnym zawodnikiem włoskiego klubu.

24-letni pomocnik w Lechii Gdańsk rozegrał 121 spotkań, w których zdobył 16 bramek i zaliczył 22 asysty. Łącznie spędził na murawie w biało-zielonych barwach ponad 7000 minut.  

W rozgrywkach ligowych stanowił o sile naszej drużyny i wniósł duży wkład do triumfu Lechii w Pucharze i Superpucharze Polski, a także zajęciu trzeciego miejsca w zeszłym sezonie w rozgrywkach Ekstraklasy.

To właśnie jako zawodnik naszego klubu debiutował w reprezentacji Słowacji, gdzie jego obecny dorobek to 8 występów i jedna bramka. 

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *