Zarząd Lechii zmiejszył swoje wynagrodzenia o połowę.

Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pierwszy krok w poszukiwaniu oszczędności po zawieszeniu rozgrywek Ekstraklasy.

Panująca obecnie epidemia koronawirusa spowodowała, że nad wieloma organizacjami sportowymi zebrały się czarne chmury. Nie ominęło to także piłkarskiej Ekstraklasy, która zawiesiła rozgrywki. Brak w wpływów z biletów, sprzedaży praw do transmisji telewizyjnych i kłopoty przynajmniej części ze sponsorów powodują, że kluby zaczynają szukać oszczędności.

Zarząd Lechii Gdańsk zdecydował zacząć od siebie i zrezygnował z 50% dotychczasowego wynagrodzenia na czas epidemii – wstępnie do końca czerwca tego roku.

– Jako zarząd jesteśmy odpowiedzialni za przetrwanie klubu w tej bezprecedensowej sytuacji i to jest nasz priorytet. Nie mamy innej możliwości, jak tylko poszukać oszczędności wewnątrz klubu na czas, kiedy nie możemy grać. Zaczynamy od siebie, mimo że pracujemy więcej niż zwykle. Nie możemy udawać, że nic się nie zmieniło, bo z naszej perspektywy zmieniło się wszystko i ta sytuacja wymaga radykalnych działań – zaznacza Adam Mandziara, prezes Lechii Gdańsk.

Zarząd klubu w najbliższych dniach zamierza rozmawiać z piłkarzami oraz pracownikami klubu o zmniejszeniu wynagrodzeń na najbliższe 3 miesiące. Uchwała Rady Nadzorczej Ekstraklasy umożliwia klubom obniżenie płac piłkarzy nawet o 50 proc. jednak do kwoty nie niższej niż 10 tys. zł brutto. Obniżki miałyby obowiązywać od 14 marca do pierwszego meczu ligowego, jednak nie dłużej niż do zakończenia sezonu lub do 30 czerwca 2020.

W Polsce pierwsi z inicjatywą zawieszenia wypłaty wynagrodzeń wyszli zawodnicy III-ligowej Polonii Bytom. Na takie rozwiązanie zdecydowali się już piłkarze Śląska Wrocław i Wisły Kraków. Negocjacje w kolejnych klubach trwają.

Cały czas trwa akcja #ZapełniamyStadion, skierowana do kibiców Lechii Gdańsk. Bilety cegiełki, które będzie można wykorzystać przy kolejnych meczach obecnego lub przyszłego sezonu, zakupiło już ponad 5 tysięcy kibiców. Cel jest jeden – wypełniony po brzegi Energa Stadion Gdańsk i wsparcie biało-zielonych w trudnym okresie.”

Peszko nie jest już zawodnikiem Lechii ?

Jak podaje na Twitterze dziennikarz Jerzy Chwałek,kontrakt Sławomira Peszki z Lechią został rozwiązany przez PZPN z winy klubu.Powodem są powszechnie znane kibicom zaległości w pensjach,klub co prawda spłacił zaległości wobec Peszki,jednak zrobił to za pózno.Wcześniej z tego samego powodu rozwiązano umowę Rafała Wolskiego.

Lechia zapewne będzie musiała spłacić Sławkowi nie tylko zaległości,ale też bieżące wynagrodzenie do czerwca 2020 roku.Nie wiemy jak to będzie wyglądało w przypadku jego rzekomej 5 letniej pracy w Lechii jako skaut.

Rozgrywki PKO Ekstraklasy zawieszone do 26 kwietnia !

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, Ekstraklasa S.A. poinformuje niezwłocznie po ich podjęciu.

Lechia Gdańsk ruszyła z akcją #ZapełniamyStadion

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i zawieszeniem rozgrywek, kluby sportowe znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Lechia nie jest tutaj wyjątkiem, dlatego liczymy na Waszą pomoc i aktywne wspieranie akcji #ZapełniamyStadion

2020-03-24 10:00:00

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i zawieszeniem rozgrywek, kluby sportowe znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Lechia nie jest tutaj wyjątkiem, dlatego liczymy na Waszą pomoc i aktywne wspieranie akcji #ZapełniamyStadion

Na czym ona polega?

Każdy kibic może wykupić dowolną liczbę wirtualnych miejsc na Stadionie Energa Gdańsk. W ten sposób wspiera klub, a jednocześnie otrzymuje voucher, który będzie mógł wymienić na bilet na dowolny mecz w tym lub przyszłym sezonie:

1. Cena każdego wirtualnego biletu to 10 zł.

2. Wirtualny bilet posiada kod na voucher.

3. Przy zakupie nie trzeba podawać żadnych danych osobowych.

4. Kod będzie upoważniał do 100% zniżki na zakup biletu na dowolnie wybrany mecz w sezonie 2020/2021 (dotyczy trybun zwykłych) lub jeszcze w sezonie bieżącym (jeśli decyzją Ekstraklasa S.A. rozgrywki będą kontynuowane, a stadiony zostaną otwarte)

5. Zakup wirtualnego biletu możliwy jest tylko i wyłącznie w kanale internetowym oraz w aplikacji BILETY LECHIA

Wiemy, że społeczność gdańskich kibiców jest naszą niepowtarzalną siłą i dwunastym zawodnikiem. W tym momencie potrzebujemy Was i Waszego wsparcia jeszcze bardziej niż kiedykolwiek, dlatego liczymy, że zapełnicie Energa Stadion Gdańsk do ostatniego miejsca. Mamy dla Was 40 000 wirtualnych biletów i wierzymy, że wszystkie trafią w Wasze ręce.

Biało-Zieloni, do dzieła! #ZapełniamyStadion i wspieramy Lechię Gdańsk!

AKTUALIZACJA

Pierwsze 4000 miejscówek sprzedanych. Czekamy na więcej!

Odwołane mecze Totolotek Pucharu Polski.

PZPN na swojej stronie internetowej poinformował że zaplanowane na 17 i 18 marca mecze 1/4 Totolotek Pucharu Polski pomiędzy Miedzią Legnica i Legią Warszawa oraz Stalą Mielec i Lechem Poznań zostały odwołane.

Co do dalszych losów rozgrywek związek ma wydać osobny komunikat wkrótce.

Wcześniej awans do półfinału wywalczyły Cracovia i Lechia Gdańsk .

Rozgrywki Ekstraklasy zawieszone !

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

– W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.

Lechia Gdańsk w półfinale Pucharu Polski !

Lechia Gdańsk wygrała 2:1 z Piastem Gliwice i melduje się w półfinale Pucharu Polski.Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Ze Gomes oraz Flavio Paixao.Wcześniej awans wywalczyła Cracovia wygrywając z GKS-em Tychy.

Mecz decyzją władz krajowych został rozegrany bez udziału kibiców.Podobnie rzecz się będzie miała podczas meczów Ekstraklasy.

Lechia: 1. Zlatan Alomerović – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 22. Filip Mladenović – 11. Jaroslav Mihalík (70, 20. Conrado), 2. Kristers Tobers, 6. Jarosław Kubicki, 9. Patryk Lipski (90, 24. Łukasz Zwoliński), 17. Zé Gomes (73, 7. Maciej Gajos) – 28. Flávio Paixão.

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 28. Bartosz Rymaniak, 4. Jakub Czerwiński, 23. Tomáš Huk, 2. Mikkel Kirkeskov – 22. Tomasz Mokwa, 3. Tomasz Jodłowiec, 18. Patryk Sokołowski (66, 6. Tom Hateley), 16. Tymoteusz Klupś (59, 29. Remigiusz Borkała) – 89. Patryk Tuszyński, 45. Tiago Alves (73, 10. Kristopher Vida).

żółte kartki: Gajos – Rymaniak.

Mecze Lechii bez kibiców ?

Wiele wskazuje na to,że najbliższe mecze w Gdańsku(pucharowy z Piastem i Derby Trójmiasta w Ekstraklasie) odbędą się przy pustych trybunach.Wynika to z zagrożenia koronawirusem w Polsce.

Dotychczas w naszym kraju odnotowano około 20 zachorowań,jak do tej pory żadnego w obrębie Trójmiasta.Jutro ma być znana decyzja władz co do całkowitego zamknięcia stadionów w Polsce dla kibiców.Premier Mateusz Morawiecki rekomenduje odwołanie lub przełożenie imprez masowych .

Z powodu epidemii koronawirusa do 3 kwietnia zawieszono rozgrywki Serie A we Włoszech,niektóre spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędą się przy pustych trybunach .Czy podobnie będzie podczas Pucharu Polski czy Ekstraklasy ? Przekonamy się niebawem.

Lechia remisuje z Zagłębiem po szalonym meczu.

Biało-Zieloni w miniony weekend pojechali do Lubina,gdzie zagrali z tamtejszym Zagłębiem.Po bardzo szalonym meczu zremisowali 4:4.Bramki dla Lechii zdobyli Conrado,Jaroslav Mihalik(dwie bramki) oraz Łukasz Zwoliński z rzutu karnego.


Zagłębie Lubin 4-4 Lechia Gdańsk
Saša Balić 16, Filip Starzyński 40 (k), 59, Bartosz Białek 83 – Conrado 4, Łukasz Zwoliński 23 (k), Jaroslav Mihalík 41, 55

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 77. Rafał Kobryń, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak – 11. Jaroslav Mihalík (70, 8. Omran Haydary), 2. Kristers Tobers (46, 6. Jarosław Kubicki), 36. Tomasz Makowski, 9. Patryk Lipski, 20. Conrado (77, 35. Kenny Saief) – 24. Łukasz Zwoliński.

żółte kartki: Guldan, Živec, Jończy, Tosik – Tobers, Makowski, Zwoliński.

sędziował: Paweł Gil