Jaroslav Mihalik na dłużej w Lechii!

Klub zdecydował się przedłużyć wypożyczenie zawodnika do końca sezonu 2020/2021. Umowa między Lechią Gdańsk a Cracovią Kraków zawiera opcję wykupu piłkarza.

Mihalik jest wychowankiem słowackiego MŠK Žilina. Barwy tego klubu reprezentował do 2016 roku, po czym przeniósł się do Slavii Praga. W barwach tego klubu zagrał w 27 meczach, w których zdobył 3 bramki. W sezonie 2016/2017 Jaroslav Mihalik zdobył ze swoim zespołem mistrzostwo 1. česká fotbalová liga. Jego następnym klubem była Cracovia, w barwach której rozegrał 25 spotkań. Wiosnę sezonu 2017/2018 oraz cały sezon 2018/2019 piłkarz spędził w klubie, w którym stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. W Žilinie Mihalik był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. Wystąpił w 48 meczach, zdobywając w nich 13 goli. Po udanym okresie na Słowacji, piłkarz wrócił do Cracovii. Właśnie wtedy Lechia zdecydowała się na ściągnięcie do Gdańska słowackiego zawodnika. Na początku września ubiegłego roku Mihalik dołączył do Lechii na zasadzie wypożyczenia.

Cieszę się, że Lechia chciała mojego pozostania, a ja również bardzo dobrze czuję się w Gdańsku. Widzę, że trener mi ufa, dlatego jestem zadowolony, że zostaję – powiedział Jaroslav Mihalik po podpisaniu nowej umowy z Lechią Gdańsk.

Ze względu na uraz, który zawodnik odniósł w swoim debiucie w Biało-Zielonych barwach, jego początek w nowym zespole był utrudniony. Do tej pory Jaroslav Mihalik rozegrał w barwach Lechii 10 meczów, w których zanotował 2 bramki i asystę.

Mihalik ma również na swoim koncie 6 występów w seniorskiej reprezentacji Słowacji. W narodowych barwach skrzydłowy Lechii zdobył 1 bramkę.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *