Joseph Ceesay odchodzi z Lechii.

Lechia Gdańsk oraz FF Malmö doszły do porozumienia w sprawie transferu definitywnego Joseph’a Ceesay’a. Szwed pozytywnie przeszedł testy w nowym klubie i już dzisiaj, 11 lipca, oficjalnie stanie się piłkarzem mistrza Szwecji.

Szwedzki skrzydłowy do drużyny Biało-Zielonych dołączył w styczniu 2021 roku z IF Helsingborg. W swoim pierwszym sezonie w polskiej PKO BP Ekstraklasie zanotował 11 występów. Dołożył do tego jedno trafienie oraz jedną asystę. W poprzednich rozgrywkach trener Tomasz Kaczmarek posyłał zawodnika na boisko 22 razy, a Joseph Ceesay czterokrotnie asystował kolegom przy ich golach. Jego nominalną pozycją jest prawe skrzydło, jednak grywał również po prawej stronie bloku defensywnego.

Joseph Ceesay wraca do szwedzkiej ligi po 1,5-rocznej przerwie. Przejdzie z Lechii Gdańsk do jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Skandynawii, czyli FF Malmö, które walczy w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Kluby porozumiały się w kwestii transferu definitywnego oraz warunków finansowych.

Dziękujemy Joseph i powodzenia w nowym klubie!

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *