Kenny Saief wraca do Gdańska !!

Reprezentant USA Kenny Saief wraca do Lechii Gdańsk! Zawodnik dołączy do Biało-Zielonych na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/21.

Kenny Saief to 26-letni skrzydłowy, który ma 176 cm wzrostu. Ostatnie pół roku spędził w naszym klubie na wypożyczeniu. W Biało-Zielonych barwach rozegrał do tej pory 11 spotkań, w których zapisał na swoim koncie bramkę oraz asystę.

– Cieszę się, że Kenny wraca do naszego zespołu. Znamy jego możliwości, a on sam poznał realia polskiej ligi, co jest dużym atutem w kontekście wkomponowania go do drużyny. Chcemy aby  obcokrajowiec był nie tylko uzupełnieniem składu, ale jego realnym wzmocnieniem. Wierzę, że z Kennym będziemy lepszą drużyną – powiedział trener Lechii, Piotr Stokowiec.  

fot.Materiały Prasowe Lechii Gdańsk

Saief rozpoczął swoją karierę w Izraelu, gdzie grał w juniorskich zespołach Maccabi Hajfa, Hapoelu Hajfa, Maccabi Netanya oraz Beitaru Tubruk. W 2008 roku przeszedł do TSV 1860 Monachium. W Niemczech przez 2 sezony występował w zespole U-19 po czym wrócił do Izraela. Został zawodnikiem Ihud Bnei Sakhnin. W kolejnych latach grał w Hapoelu Hajfa, Ironi Kiryat Shmona oraz Hapoel Ramat ha-Sharon. W 2014 roku przeszedł do KAA Gent, w którym grał przez 3,5 roku. Od 2018 roku jest zawodnikiem Anderlechtu, najpierw na zasadzie wypożyczenia, a następnie transferu definitywnego. W zeszłym roku przez kilka miesięcy był wypożyczony do Cincinnati FC.

26-latek jest również reprezentantem USA. Występy w kadrze narodowej rozpoczął jednak od reprezentowania Izraela. W barwach kraju z Bliskiego Wschodu zagrał w 13 spotkaniach drużyn młodzieżowych i w 2 towarzyskich meczach seniorskiej reprezentacji. W 2017 roku Saief zadecydował się na grę w reprezentacji USA, w której rozegrał 4 mecze.

Zawodnik dołączy do drużyny po kilku dniach treningu indywidualnego.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *