Lechia pokonuje Lecha i wraca na właściwe tory.

Lechia Gdańsk pokonała w 8 kolejce PKO Ekstraklasy Lecha Poznań 2-1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli kolejno Sławomir Peszko notując trzecią bramkę w trzecim kolejnym meczu ligowym, a także po znakomitym uderzeniu Michał Nalepa. Obie asysty były klasy światowej najpierw Artur Sobiech obsłużył idealnie Sławka, a następnie Filip Mladenović doskonale dorzucił piłkę do stopera Biało-Zielonych. W pierwszej połowie ponadto dwóch znakomitych sytuacji nie wykorzystał Żarko Udovicic po dograniach Peszki. W doliczonym czasie tej części gry goście niespodziewanie zdobyli kontaktowego gola za sprawą Christiana Gytkjaera. Druga połowa była już znacznie słabsza ,a w końcówce dwie groźne sytuacje przeprowadzili rywale, ale strzały Pawła Tomczyka dobrze wybronił Dusan Kuciak. Tak więc Lechiści zdobyli ważne trzy punkty i na ten moment tracą do lidera Jagiellonii Białystok zaledwie dwa „oczka”. W kolejnym spotkaniu ligowym podopieczni trenera Piotra Stokowca podejmą 14 w tabeli Koronę Kielce, a sam mecz zostanie rozegrany także w sobotę o godzinie 17-30.

Obraz może zawierać: tłum i na zewnątrz
Sławek Peszko obejmuje prowadzenie dla Lechii Gdańsk.

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:1 (2:1)

Bramki: Sławomir Peszko (23.), Michał Nalepa (33.) (Lechia) – Christian Gytkjaer (45+1.) (Lech)

Żółte kartki: Sławomir Peszko (52.) (Lechia) – Djordje Crnomarković (80.) (Lech)

Czerwone kartki: Djordje Crnomarković (90+3.) (Lech)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Daniel Łukasik (K), Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (73. Tomasz Makowski) – Sławomir Peszko (55. Lukas Haraslin), Artur Sobiech, Zarko Udovicić (78. Rafał Wolski)

Lech Poznań: Mickey van der Hart – Robert Gumny, Thomas Rogne, Djordje Crnomarković, Volodymyr Kostevych (62. Tomasz Dejewski) – Karlo Muhar, Pedro Tiba, Tymoteusz Puchacz, Darko Jevtić (K) (75. Paweł Tomczyk), Joao Amaral – Christian Gytkjaer