Lechia z nowym dyrektorem generalnym.

Michał Hałaczkiewicz, dotychczasowy wiceprzewodniczący rady nadzorczej Lechii Gdańsk, objął funkcję dyrektora generalnego klubu (CEO). Do rady nadzorczej powołano Joannę Parchem. Zmiany mają na celu wzmocnienie kompetencji zarządczych oraz lepszą kontrolę nad finansami Lechii. 
Kilka tygodni temu zarząd klubu przedstawił plan dalszego funkcjonowania na czas koronawirusa. Aby przetrwać i utrzymać stabilność finansową zdecydowano się zmniejszyć budżet na kolejny sezon o ok. 10 milionów złotych. Zgodnie z planem budżet klubu na kolejny sezon został obniżony o 20% i wynosi 42 miliony złotych. Cięcia budżetu dotyczą zarówno obszaru sportowego, jak też zaplecza organizacyjnego klubu. Celem tych działań jest poprawa wyniku finansowego i płynności oraz zniwelowanie strat spowodowanych m.in. brakiem publiczności na meczach domowych. Aby realizacja planu była możliwa, podjęto pierwsze decyzje personalne.

– Zaangażowaliśmy osoby z ogromnym doświadczeniem w obszarze finansów i zarządzania. Bez zabezpieczenia tych obszarów ciężko myśleć o dobrym wyniku sportowym. Te zmiany personalne były konieczne i jeśli będzie potrzeba, wprowadzimy kolejne. W obydwu przypadkach liczę na wykorzystanie ich dużego doświadczenia biznesowego. Lechia musi przetrwać ten okres, a my wykorzystujemy tę okazję do rozwoju klubu od strony organizacyjnej i stworzenie mocnych podstaw do dalszego funkcjonowania – mówi Adam Mandziara, prezes zarządu Lechii Gdańsk SA.

Nowy dyrektor generalny Lechii będzie koordynował pracę wszystkich działów klubu. Jego zadaniem będzie m.in. nadzór nad pracą organizacyjną klubu i zapewnienie spójności w działaniu. Na mocy prokury będzie dodatkowo reprezentował klub w kontaktach i negocjacjach ze strategicznymi partnerami biznesowymi.

Michał Hałaczkiewicz jako doradca wspierał zarządy spółek, agencji rządowych i organizacji samorządowych. Był członkiem krajowych i zagranicznych zespołów projektowych zajmujących się rozwojem biznesu i inwestycjami. Jego wieloletnie praktyczne doświadczenie menedżerskie łączy ze znakomitą znajomością klubu z racji funkcji członka rady nadzorczej Lechii Gdańsk. Michał Hałaczkiewicz jest doktorem ekonomii, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego.

Joanna Parchem została oddelegowana przez właściciela większościowego klubu do kontroli budżetu i nadzoru nad polityką finansową.

Nowa członkini rady nadzorczej przez ponad 20 lat zarządzała m.in. wysokobudżetowymi projektami dla dużych korporacji i spółek skarbu państwa. Jej doświadczenie obejmuje również pozyskiwanie funduszy europejskich. Ukończyła Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz Sector Economics & Management w Hadze.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *