Lechia zdobywa Białystok i dalej walczy o podium i puchary.

Brawo za walkę, brawo za punkty. Lechia ogrywa w Białymstoku miejscową Jagiellonię 2-1 i dalej walczy o podium i puchary. Pierwsza połowa to był typowy taktyczny mecz. Oba zespoły się wyczuwały, a Lechia wiedząc jak silną ma ławkę rezerwowych przede wszystkim nie chciała stracić bramki i to jej się udawało do …45 minuty właśnie wtedy w doliczonym czasie pierwszej części gry Tomek Makowski pozwolił wrzucić Maciejowi Makuszewskiemu piłkę w pole karne, a tam najsprytniejszy był Jakov Puljic i głową skierował piłkę do bramki Dusana Kuciaka i do szatni schodziliśmy przegrywając. W przerwie meczu trener Piotr Stokowiec rzucił silne dzieła w postaci Kennetha Saiefa i Łukasza Zwolińskiego, a ten drugi już kilkadziesiąt sekund później w znakomity sposób wykończył dośrodkowanie aktywnego Ze Gomesa i doprowadził do remisu. Po kilku minutach „Zwolak” znakomicie przyjął piłkę i potężnym uderzeniem umieścił ją pod poprzeczką Jakuba Węglarza bramkarza Jagiellonii strzelając kolejną bramkę , ale w tym wypadku gol nie został uznany, gdyż Łukasz był na delikatnym spalonym. Co się odwlecze to nie uciecze i w 74 minucie meczu Zwoliński świetnie wykończył idealne zagranie i zdobył zwycięskiego gola, który dał Biało-Zielonym upragnione trzy punkty i nadzieje na wielki sukces w postaci gry o miejsca 2-3 jeszcze w tym sezonie. Lechia wygrała trzeci z rzędu mecz w grupie mistrzowskiej i jest na najlepszej drodze do ataku na podium. Gdańszczanie mają najdłuższą ławkę rezerwowych z jakościowymi zawodnikami, którzy robią róznicę i może to być kluczem do sukcesu. Pamiętajmy, że skrzydła to na ten moment wartość dodana prócz wspomnianych Saiefa czy Ze Gomesa jest jeszcze Jaroslaw Mihalik, który potrafi zrobić różnicę i dynamiczny punktujący statystycznie Conrado, a w obwodzie jest jeszcze Omran Haydary i Zarko Udovicic. Myślę, że możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość. W kolejną sobotę przyjeżdża do Gdańska Cracovia, która nie licząc wygranej w Gdańsku z Lechią w ostatnich meczach bilans 1-1-8 i trzeba bezwzględnie rozbić ekipę trenera Michała Probierza i przytulić się do podium.