Poznaliśmy rywali w II rundzie eliminacji do Ligi Europy

Piłkarze Lechii Gdańsk w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy zagrają ze zwycięzcą pary Brøndby Kopenhaga – Inter Turku. Pierwszy mecz odbędzie się w Gdańsku 25 lipca, rewanż 1 sierpnia.

Biało-Zieloni dzięki wygranej w finale Totolotek Pucharu Polski rywalizację w europejskich pucharach rozpoczną od drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Tam zagrają z Brøndby Kopenhaga lub Interem Turku, które zmierzą się w pierwszej rundzie.

Brøndby IF (pełna nazwa to Brøndbyernes Idrætsforening) to czwarta drużyna zeszłego sezonu duńskiej Superligaen. Klub w dotychczasowej historii 10 razy był mistrzem Danii i 7 razy krajowy puchar. W zespole z Kopenhagi od sezonu 2015/2016 gra Kamil Wilczek, były napastnik m.in. Piasta Gliwice czy Zagłębia Lubin.

Z kolei Inter Turku w kwalifikacjach Ligi Europy gra dzięki wygranej w Pucharze Finlandii. W lidze zajęli siódme miejsce. W obecnie trwających rozgrywkach jest liderem (w Finlandii rozgrywki odbywają się w systemie wiosna – jesień). Zespół z Turku na swoim koncie ma jedno mistrzostwo i dwa puchary.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *