Wolski nie jest już zawodnikiem Lechii.

Lechia Gdańsk w oficjalnym stanowisku potwierdziła prasowe doniesienia o rozwiązaniu kontraktu z Rafałem Wolskim.

2020-03-05 20:47:00

W nawiązaniu do publikacji na portalu Interia Sport zatytułowanej „Rafał Wolski będzie wolnym zawodnikiem”, Lechia Gdańsk S.A. potwierdza fakt, iż kontrakt o profesjonalne uprawianie piłki nożnej pomiędzy Klubem a Zawodnikiem uległ rozwiązaniu z dniem 4 marca 2020 roku.

Jednakże zawarta w publikacji informacja jakoby Klub musiał wypłacić zawodnikowi wszystkie pensje do końca czerwca 2021 roku jest nieprecyzyjna. Lechia Gdańsk jest zobligowana do wypłaty różnicy pomiędzy gażą, jaką otrzymywał, a wynagrodzeniem z gry w innym klubie. Zatem teza zawarta w publikacji byłaby prawdziwa tylko w sytuacji, gdy Rafał Wolski zrezygnuje z uprawiania piłki nożnej do 30 czerwca 2021 roku.

Odnośnie formalnej poprawności i merytorycznej zasadności oświadczenia Sławomira Peszko dotyczącego rozwiązania kontraktu o profesjonalne uprawianie piłki nożnej wypowie się właściwy organ PZPN – Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych. Do czasu rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy, Sławomir Peszko jest zobowiązany do wykonywania swoich obowiązków wynikających z kontraktu, natomiast Klub nie zamierza udzielać dalej idących komentarzy dotyczących tej sprawy. 

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *