Żarko Udovicić ukarany przez Komisję Ligi.

Żarko Udovicić został zdyskwalifikowany na 2 miesiące na każdy szczebel rozgrywkowy ,dodatkowo musi zapłacić 20 tysięcy złotych grzywny.Jest to następstwo wydarzeń z Derbów Trójmiasta w Gdyni,kiedy to zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za popchnięcie sędziego technicznego.

Pełna treść komunikatu Komisji Ligi :

Na zawodnika Lechii Gdańsk Zarko Udovicicia nałożono karę dwóch miesięcy dyskwalifikacji we wszystkich krajowych rozgrywkach oraz karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Ponadto na zawodnika nałożono obowiązek przeproszenia sędziego w terminie do 30 października i powiadomienia Komisji Ligi o sposobie wykonania tego obowiązku. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Piłkarz otrzymał samoistną czerwoną kartkę w związku z naruszeniem nietykalności sędziego podczas meczu Arka Gdynia – Lechia Gdańsk w 12. kolejce Ekstraklasy.

– Udovicić wracając na boisko po kontuzji odepchnął sędziego technicznego uderzając otwarta ręką w jego prawy bark. Zachowanie zawodnika, zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, zostało prawidłowo zaklasyfikowane przez sędziego jako gwałtowne i agresywne. Nie może być tolerancji dla tego typu zachowań. Przypomnieć należy, że sędzia piłkarski w trakcie zawodów korzysta ze szczelnej ochrony, zaś jakiekolwiek przejawy agresji wobec jego osoby muszą być piętnowane poprzez nakładanie indywidualnych kar dyscyplinarnych. Mają one oddziaływać zarówno na obwinionego jak i na całe środowisko piłkarskie.

Mogą to nie być jedyne konsekwencje wyciągnięte wobec Udovicicia.Na dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Stokowiec przyznał,że gracz zostanie ukarany finansowo przez klub,nie wyklucza też dalszych kar.Jest to druga taka kara dla Żarko w krótkim czasie.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *