Zwycięstwo odniesione w bólach.

Lechia Gdańsk wygrała 1:0 z Wisłą Płock po samobójczej bramce Dawida Kocyły.

Pierwsza połowa rozgrywana była w spokojniejszym tempie. Tuż po zmianie stron boiska na listę strzelców wpisał się natomiast Marko Kolar. Po analizie VAR arbiter nie uznał jednak trafienia dla drużyny z Płocka z powodu spalonego.

Lechia znalazła drogędo bramki Wisły w 63. minucie meczu. Po rzucie wolnym, piłkę wzdłuż pola bramkowego chciał zagrać Joseph Ceesay. Tor jej lotu przeciął jednak Dawid Kocyła na tyle pechowo, że pokonał własnego bramkarza. Okazało się to decydującą akcją – gdańszczanie wygrali 1:0.

Lechia Gdańsk – Wisła Płock 1:0

Bramki: Dawid Kocyła 63 (samobójcza)

Lechia: 1. Zlatan Alomerović – 78. Mykoła Musolitin (58, 17. Mateusz Żukowski), 25. Michał Nalepa (90, 69. Jan Biegański), 23. Mario Maloča, 20. Conrado – 22. Joseph Ceesay (76, 10. Bassekou Diabaté), 36. Tomasz Makowski, 88. Jakub Kałuziński (58, 7. Maciej Gajos), 6. Jarosław Kubicki, 99. İlkay Durmuş (90, 28. Flávio Paixão) – 9. Łukasz Zwoliński.

Wisła: 99. Bartłomiej Gradecki – 2. Damian Michalski, 25. Jakub Rzeźniczak, 5. Anton Krywociuk (86, 22. Luka Šušnjara) – 15. Kristián Vallo, 94. Dušan Lagator (67, 92. Dominik Furman), 6. Damian Rasak, 14. Mateusz Szwoch, 9. Dawid Kocyła, 77. Piotr Tomasik – 24. Marko Kolar (67, 10. Rafał Wolski).

żółte kartki: Maloča, Kubicki – Rzeźniczak, Michalski, Lagator.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).