Zlatan Alomerović na dłużej w Lechii ‼

Zlatan Alomerović zostaje w Lechii Gdańsk. Bramkarz Lechii Gdańsk podpisał nową umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

Alomerović na początku swojej kariery piłkarskiej grał w drużynach juniorskich TuS Heven 09/67, SV Bommern 05, SV Herbede 1916 oraz FSV Witten 07/32, skąd w 2006 roku trafił do Borussi Dortmund. W klubie z Signal Iduna Park serbski bramkarz występował przez dziewięć lat grając w zespołach juniorskich i rezerwach niemieckiego klubu. W 2015 roku przeszedł do 1.FC Kaiserslautern, gdzie grał przez rok. W sezonie 2016/17 pozostawał bez klubu. 

W czerwcu 2017 roku trafił do Korony Kielce, w której barwach w sezonie 2017/2018 rozegrał 25 spotkań, w których aż dziewięć razy zachował czyste konto. Rok później przeniósł się do Lechii. W Gdańsku niejednokrotnie udowadniał swoje wysokie umiejętności. Mocno przyczynił się do zdobycia przez Lechię Pucharu Polski będąc jednym z filarów zespołu w tych rozgrywkach. Łącznie rozegrał w biało-zielonych barwach 23 spotkania, w których Lechia zdobywała średnio aż 2,2 punkty.

– Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie, jakimi obdarzyli mnie trener oraz klub. Nasza przygoda rozpoczęła się bardzo dobrze, bo od zdobycia Pucharu Polski. Mam nadzieję, że wraz z Lechią uda nam się zdobyć kolejne trofea – powiedział tuż po podpisaniu nowej umowy Zlatan Alomerović.

Poprzednia umowa Alomerovicia obowiązywała do końca czerwca 2021 roku.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *